Verb

► Locuzzion con "prometer"

prometer - scrivud con la Noeuva Ortografia Lombarda- dialet: MI-
→ Verb de la 3^ coniugazzion - iregolar in del participi passad - transitiv - ausiliari: havé (in lombard ocidental e alpin)/havégh (in lombard oriental)

Coniugazzion ►►► varda Come coniugà i verb regolar  El participi passad l'è irregolar. Per el participi passad varda: Verb iregolar domà in del participi passad
  1. de ciapà l'impegn (de fà quaicoss in del temp che'l vegnarà)
Parolla Ortografia Dialet
promètt Milanesa classica MI-
? Scriver Lombard -
pro | mè | ←t(er)

IPA: /pru'mɛt/ (dialet: MI- )

la gh'è nò l'etimologia; se te voeulet, tàcheghela

imprometer, straprometer

Lengov A - Z